mai hangulat..
2009 június 23. | Szerző: erdeimano
A mai hangulatomat mutatja az időjárás is,borongós,szomorkás.Szomorú vagyok mert néha nem tudok mit kezdeni helyzetekkel,emberekkel…Mindenkinek vannak az életében fontos emberek,akiknek adnak a szavukra.Nekem is van.Eddig rendben is van.Ott van a baj amikor észre veszem,rájövök hogy egyik-másik elkezd hazudni nekem.Na ettől kiakadok rendesen.Van egy barátom,vagyis csak én hittem annak,mert Ő nem tartott barátjának,mint legutóbb kiderült.Rájöttem,vagyis megéreztem(elég jól működik a tisztánérzékelőkém)hogy nem mindig őszinte velem.Egészen mást mond,mint amit valójában szán nekem.És ami a legszomorúbb hogy Ő tudja hogy érzem a gondolatait,érzéseit,mégis hazudik nekem.Pedig felnéztem rá mert nagyon sokat tanultam tőle(ezoterika).Azért furcsállom tőle ezt az egészet mert pontosan Ő az aki mindig az álarcok nélküli életről, őszinteségről beszél,aki mindenkinek erre hívja fel a figyelmét…Ezért bánt ez az egész,miért beszél róla ha Ő nem úgy él?Miért mutatja kifelé az őszinteséget ha közben mást tesz?Többször megtörtént már hogy elmondtam neki mi történt vele az elmúlt időben(ugyanis hetekig nem szól hozzám,nem ír)mit gondolt,mit érzett,mégis hazudik még nekem is.Inkább elfordult tőlem..Néha arra gondolok hogy nem jó ha “érzem” mások gondolatait,érzéseit..hiszen akkor azt mondhatnának amit akarnak.Máskor meg örülök ennek az “áldásnak”mert tudtam vele segíteni annak akinek szüksége volt rám.Igaz még nem tudom kezelni de igyekszem,tanulok és olvasok sokat ahhoz hogy egyszer majd tudjak segíteni ezzel az “áldással”.És azt hiszem ahhoz is sokat kell még tanulnom hogy mit kezdjek az olyan emberekkel akik csak beszélnek az őszinteségről..kemény lecke..igyekszem megbirkózni vele.
:))
2009 június 6. | Szerző: erdeimano

Ő egy erdeimanó..aki nagyon szép hétvégét kiván mindenkinek :)))
2009 június 6. | Szerző: erdeimano
“Nagy bátorság kell ahhoz, hogy egy ember fenntartás nélkül engedje szeretni magát. Bátorság, csaknem hősiesség. A legtöbb ember nem tud szeretetet adni és kapni, mert gyáva és hiú, fél a bukástól. Szégyelli, hogy odaadja, s még sokkal inkább szégyelli, hogy kiadja magát a másiknak, elárulja titkát. Azt a szomorú, emberi titkot, hogy szüksége van gyengédségre, nem tud meglenni nélküle.”
2009 június 3. | Szerző: erdeimano

Ha belül boldog vagy, kívül is látszik
szemed csillog, a lelked sugárzik,
hegyeket mozgat a boldogság, ha kell
amit a másik örömmel visel.
A jóindulat is okozhat zavart,
csak úgy kicsúszott szó, nagy zivatart
összeszorul a lélek ott legbelül,
a tüdőbe levegő se kerül.
Olykor hirtelen elhallgat a zene,
szétterül a csend sötét köpenye
gyanakvó képzelet, ha elszabadul…
mindenki a saját kárán tanul.
…mert észre kell venni a szeretetet,
tudd tovább adni a szereteted.
Megbocsátás a boldogság forrása,
szíved, lelked, szabad lesz utána.
egység..
2009 május 23. | Szerző: erdeimano
Zenét halgatok, közben becsukom szemem.Hatására lassan minden izmom ellazul,csak a zenére figyelek és megpróbálok minden zavaró gondolatot kizárni fejemből.A pánsíp hangja gyönyörű.Gondolatban máris elindulok,és egy gyönyürű réten vagyok.Körülöttem szebbnél szebb virágok,pipacsok,százszorszépek,gyermekláncfű.. Selymes fűszálak bokámhoz érve simogatnak..Látom a fákat és a bokrokat..ahogy védelmezőn körül ölelik a rétet..A közelben látok egy gyönyörű,hatalmas koronájú fát..lassan elindulok felé. Törzse évszázadok titkait rejti magában.Tenyeremmel megérintem,érzem a bölcsességét,a rezgését…vágyat érzek hogy átöleljem,eggyé váljak vele.Átélem a rezgését,ami kiterjed az egész testemre..teljesen ellazít és boldognak érzem magam.Érzem ahogyan a szél mozgatja ágaimat,gyökereim mélyen a földbe hatolnak.A leveleim vidáman táncolnak a szélben.Mindenem mozog és táncol,hiszen most Fa vagyok..Felnézek az égre és látom ahogyan egy madár szárnyát széttárva siklik a szélben.Gondolatban eggyé válok vele..Alattam elsuhanó tájak,bokrok,fák..és a gyönyörű virágos rét.Határtalan szabadság érzés van bennem,néhány szárnycsapás és magasabbra emelkedem..a zene is segít ebben.Most magam mögött hagyom a gondokat,bántó szavakat,sérelmeket..leteszem mint egy csomagot.Lassan magasabbra emelkedem,és már csak apró tárgyként látom a bokrok és virágok között.Mély nyugalom árad szét bennem,ahogy a tiszta kék eget látva élvezem a szabadságot..Könnyű vagyok, lelkem is az..most nem gyötrik gondok..boldog vagyok.Szárnyaim egyre magasabbra és egyre közelebb visznek önmagamhoz..Most értem meg igazán hogy a lelkünk szabad,és csak a testünk az ami fogva tart.Próbálom ezt az érzést,és az alattam elsuhanó hegyek,folyók,rétek szépséget megtartani, ameddig csak lehet..Újra a réten vagyok,körülöttem a virágok..fák..és a bokrok.A jelenben vagyok,lelkemben a szabadság érzéssel.




Hétvégére :)
2009 július 3. | Szerző: erdeimano
Oldal ajánlása emailben
X