Ha belül boldog vagy, kívül is látszik

szemed csillog, a lelked sugárzik,

hegyeket mozgat a boldogság, ha kell

amit a másik örömmel visel.

A jóindulat is okozhat zavart,

csak úgy kicsúszott szó, nagy zivatart

összeszorul a lélek ott legbelül,

a tüdőbe levegő se kerül.

Olykor hirtelen elhallgat a zene,

szétterül a csend sötét köpenye

gyanakvó képzelet, ha elszabadul…

mindenki a saját kárán tanul.

…mert észre kell venni a szeretetet,

tudd tovább adni a szereteted.

Megbocsátás a boldogság forrása,

szíved, lelked, szabad lesz utána.

Tovább a blogra »